Nadcházející Akce

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Medvědí tlapa Setha Kinmana 7. 9. 2019

Září 7

Střelnice Placy pořádá dne 7. září 2019

Mezinárodní střelecký závod zbraní divokého západu Medvědí tlapa Setha Kinmana

Propozice:
100 m – 8 ran na kuře
150 m – 8 ran na prase
200 m – 8 ran na krocana
300 m – 8 ran na berana
400 m – 8 ran na medvěda
500 m – 8 ran na bizona

Kovové siluety zvířat budou umístěny před záchytným valem, po odstřílení jedné vzdálenosti, se střelci vždy odstoupí na další vzdálenější palebnou čáru.

Kategorie:
Libovolná předovka (perkusní, křesadlová nebo moderní „in-line“)
Perkusní zadovka
Nábojová zadovka (náboje plněné černým prachem)
Nábojová zadovka (náboje plněné bezdýmným prachem)
Libovolná kulovnice s dobovým puškohledem
Originál (originální zbraně vyrobené do roku 1895, s tormentací)

Vybavení:
Zbraně odpovídající době dobývání divokého západu, vyrobené do roku 1895. Využití pozorovacího dalekohledu a pozorovatele je povoleno. Doporučené množství munice nejméně 48 ks na kategorii. Střílí se pouze olověnými střelami! Ochrana zraku u předovek a u perkusních zadovek je povinná, u ostatních doporučená! Ochrana sluchu doporučená!

Hodnocení:
Každý zásah do kovové siluety je hodnocen jedním bodem, nejvyšší možné bodové ohodnocení je 48 bodů.

Organizace:
Registrace střelců probíhá v sobotu od 7 do 8 hodin. Střelba započne v 8.30 hodin. Startovné je Kč 400,- plus Kč 200,- za případnou druhou kategorii. Jeden střelec se může účastnit nejvýše dvou kategorií. Páteční trénink začíná v 11 hodin. Příjezd na střelnici v pátek, nastřelení zbraně a přespání ve vlastních stanech do dne závodu jsou možné po domluvě se správcem střelnice. Každý závodník startuje na vlastní nebezpečí a je povinen dodržovat provozní řád střelnice. Na střelnici je zakázáno požívat alkoholické nápoje!!!

Na střelnici platí nový provozní řád, který je k dispozici na webu střelnice – www.placy.cz. Prosíme, seznamte se s ním předem. Nově je střelcům umožněna střelba dle jejich dovedností. Proto je pro ty, kteří se neúčastnili předchozích ročníků, povinný páteční trénink z důvodu nastřelení zbraně a ověření schopností střelce. Trénink bude probíhat v pátek před závodem od 11:00 až 17:00 hodin.

Přihlášení do závodu proveďte zasláním zprávy na e-mail info@placy.cz, kde uvedete, jakou kategorie budete střílet a zda využijete možnost zúčastnit se den před závodem tréninku. Přihlášku je třeba poslat nejpozději dva dny před datem závodu. Pořadatel si vyhrazuje právo na změny.

Kontakt:
Lukáš Hradecký, ředitel závodu, tel.: +420 728 336 065, e-mail: hradecky158@centrum.cz
Martin Lukeš, správce střelnice, tel: +420 775 343 055, e-mail: info@placy.cz

Podrobnosti

Datum:
Září 7
Rubrika Akce:

Pořadatelé

Lukáš Hradecký
Martin Lukeš