Medvědí tlapa Setha Kinmana

Medvědí tlapa Setha Kinmana

Datum konání: 8. – 9. září 2017

Popis:seth2

Střílí se na kovové siluety zvířat – prase na 150 m, krocan na 200 m, beran na 300 m, medvěd na 400 m, vždy po 10 ranách, z lehu či sedu, vždy s oporou. Pouze kuře na 100 m se střílí ze stoje.

Kategorie:

Libovolná předovka (perkusní, křesadlová nebo moderní „in-line“) Perkusní zadovka, Nábojová zadovka na černý prach, Nábojová zadovka na bezdýmný prach, Libovolná kulovnice s dobovým puškohledem a Originál (originální zbraně vyrobené do roku 1895, s tormentací)
… k vidění budou například pušky Wänzl, Werndl, Vetterli, Kropatschek, Mauser, Schmidt-Rubin, Sharps, Remington Rolling Block a jim podobné.

Vybavení:

Zbraně odpovídající době dobývání divokého západu, tedy vyrobené do roku 1895. Využití pozorovacího dalekohledu a pozorovatele je povoleno. Doporučené množství munice nejméně 60 ks na kategorii. Střílí se pouze olověnými střelami! Ochrana zraku u předovek a u perkusních zadovek je povinná, u ostatních doporučená! Ochrana sluchu doporučená!

Organizace:

Registrace střelců probíhá od 7 hodin, střelba započne v 8.30 hodin. Startovné je Kč 300,- plus Kč 150,- za případnou druhou kategorii. Jeden střelec se může účastnit závodu nejvýše ve dvou kategoriích. Příjezd na střelnici v pátek, nastřelení zbraně a přespání ve vlastních stanech do dne závodu jsou možné po domluvě se správcem střelnice. Pořadatel si vyhrazuje právo na změny. Každý závodník startuje na vlastní nebezpečí a je povinen dodržovat provozní řád střelnice. Na střelnici je zakázáno požívat alkoholické nápoje! Přihlášku do závodu můžete stáhnout zde! Přihlášku vyplňte a zašlete nejpozději dva dny před datem závodu. Zájemci o nastřelení zbraně a trénink den před závodem toto uvedou do přihlášky.

Kontakty:

Lukáš Hradecký, ředitel závodu, tel.: +420 775 889 789, e-mail: hradecky158@centrum.cz
Martin Lukeš, správce střelnice, tel: +420 775 343 055, e-mail: info@placy.cz